Pomogliśmy już 833 osobom!

Choć moda na sprowadzanie samochodów z Ameryki minęła, nadal jest to opłacalne, pod warunkiem, że jest to auto luksusowe. Jak zatem przebiega transport pojazdu z USA do Europy i ile to właściwie kosztuje?

Nie ma co się oszukiwać – sprowadzając samochód wart kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt tysięcy zł, zamiast zyskać możemy stracić. Podliczając bowiem wszystkie koszty przejazdu może się okazać, że do interesu jeszcze musimy dopłacić.

Z drugiej strony, chcąc kupić samochód warty powyżej 100 tys. zł, możemy ubić całkiem dobry interes oszczędzając nawet jedną czwartą wartości samochodu!

 

Jakie marki najchętniej sprowadzamy z USA?

Największą popularnością cieszą się Lexusy RX, BMW X6 czy AudiQ7. Często wybieramy też Mazdy i Hondy. Z samochodów z górnej półki są to Porsche Cayene i Panmera.

 

Jak możemy sprowadzić samochód?

Najlepiej jechać po niego samemu, jednak będzie nas to słono kosztować. Oprócz tego konieczne będzie wyrobienie wizy. Zaletą jest jednak to, że osobiście możemy sprawdzić dany model. Drugim rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy zajmującej się importem. Jest to wygodne, ponieważ do nas należeć będzie jedynie załatwienie formalności. Opcja ta jest też tańsza – prowizja wyniesie wprawdzie kilkaset dolarów, jednak koszty i tak są nieporównywalnie mniejsze niż wyjazd do Stanów.

 

Koszty związane z transportem samochodu

Kiedy już zakupiliśmy auto, musimy przewieźć go do portu i załadować na statek. Koszta dostarczenia samochodu do portu zależą od kilku czynników, jak na przykład: od wielkości wozu oraz odległości z miejsca zakupu do portu. Cena za tę usługę może wynosić od 150 do nawet 1 200 dolarów.

 

Następnie wybieramy przewoźnika, który drogą morską przetransportuje nam samochód do Europy. Możemy wybrać firmę amerykańską lub polską. Koszt: od 500 do 1000 dolarów w zależności od punktu startowego do docelowego. Czas podróży np. do Niemiec waha się zazwyczaj od tygodnia do dwóch. Możemy też wysłać samochód bezpośrednio do Polski (port w Gdyni) jednak paradoksalnie będzie to droższe. W Niemczech nie dość, że zaoszczędzimy (niższy podatek VAT) to procedury są szybsze i łatwiejsze.

Koszty wyładowania auta z kontenera wraz z wszelkimi formalnościami to ok. 350 – 500 dolarów. Późniejsze koszty transportu z portu na wskazany adres to ok. 1 200-1 500 zł. Oczywiście wszystko zależy też od wielkości pojazdu.

Pamiętajmy, że poruszanie się świeżo sprowadzonym autem po krajowych drogach jest niemożliwe bez przeprowadzonych badań technicznych. Transport na lawecie też jest ryzykowny – niemiecka policja bardzo rygorystycznie podchodzi do tematu używania tachografu dla tandemu auta z lawetą. Łączna dopuszczalna waga to 3,5 tony, do tego trzeba posiadać licencję. W przypadku niedopatrzeń, kary mogą wynosić nawet 8 000 euro. Dodatkowo, stracić możemy jeszcze 3 000 zł, jeżeli nie uiścimy opłaty za korzystanie z dróg krajowych viaTOLL.

http://regiomoto.pl/portal/eksploatacja/samochody-z-usa-koszty-sprowadzenia-i-pulapki-poradnik

Przewijaj tekst zbliżając kursor do górnej lub dolnej krawędzi ekranu.
Kalkulator kosztów sprowadzenia samochodu
Kurs € w dniu zakupu
Invalid Input
Kurs € w dniu płatności akcyzy
Invalid Input
Cena samochodu
Invalid Input
Ile wynosi pojemność skokowa samochodu?
Invalid Input
Samochód posiada tablice
Invalid Input
Skąd ruszasz w trasę?
Invalid Input
Średnie spalanie auta l/km
Invalid Input
Średnia cena paliwa zł/l
Invalid Input
Gdzie znajduje się samochód?
Invalid Input
Średnie spalanie auta l/km
Invalid Input
Średnia cena paliwa zł/l
Invalid Input